EFT - Tap-along Technique

Rada by som sa v tomto bloku s vami podelila o moje poznatky v štúdiu tejto niekoľko tisíc rokov starej techniky, ktorá pomáha (mne osobne veľmi pomohla) pomocou aktivácie akupresúrnych bodov k odstráneniu rôznych blokov, negatívnych názorov a myšlienok.

Všetko slúži len a len jednému - byť vo svojom živote štastný a spokojný, dosiahnúť rovnováhu a pritiahnuť si do svojho života len pozitívne veci, osoby, sny a túžby. BYŤ PÁNOM SVOJHO ŽIVOTA.

Najskôr sa však musíte pekne po poriadku zbaviť negatívnych myšlienok a názorov, ktoré Vás ťažia a nijako Vám v živote neslúžia. Práve naopak. Potom ich je potrebné nahradiť pozitívnymi afirmáciami (myšlienkami a názormi).

Rada by som k tejto tématike nahrala, keď si nájdem čas aj videá, aby ste spolu so mnou mohli praktizovať túto metódu a naozaj zmeniť svoj život k lepšiemu.

Prinášam Vám v tomto blogu videá úžasného človeka - volá sa David Childerley, ktorého môžem nazvať aj priekopníkom tejto metódy vo svete. Venuje sa jej už niekoľko rokov, pomohol už mnohým zmeniť pomocou tejto techniky ich vzorce správania a pomohol im odblokovať rôzne psychické bloky, ktoré im bránili dosiahnuť vytúžené sny a ciele vo svojom živote. Verím, že pomôže aj Vám. Mrzí ma len, že je to opäť v angličtine, ale ak bude mať niekto záujem o preklad, rada pošlem niektoré afirmácie aj preložené. Môžete si ich pomocou tejto techniky aj bez videa skúšať.

Dôležité je len dodržiavať pár vecí.

1. hlboký nádych na začiatku, vyčistiť si mysel - čiž, nemyslieť počas cvičenia na nič, len na tie afirmácie. NEMUSíTE ICH VYSLOVOVAť NAHLAS, stačí v duchu.

2. Tapping začať vždy vo východzej pozícii: čelo, slucha , pod okom, brada, hruď a pod pazuchou. A stále dookola.

3. Cvičenie sa ukončuje zase hlbokým nádychom a výdychom.

Malo by sa praktizovať aspoň 2x denne ráno a večer. Záleží na Vás a na Vašom pracovnom vyťažení. Keď sa naučíte niektoré frázy, tak ich môžete praktizovať napr. aj cestou do práce vo výťahu :-D