Hlavné príčiny neúspechu

Hlavné dôvody nášho neúspechu pri dosahovaní našich cieľov:

Mali by ste mi dať za pravdu, keď na úvod musím konštatovať, že najväčším nešťastím, alebo môžem to nazvať aj tragédiou v živote mnohých ľudí je, keď aj napriek veľkéj snahe a túžbe niečo dosiahnuť, nakoniec neuspejú. Táto tragédia v porovnaní s tými niekoľkými málo úspešnými postihuje väčšinu ľudí.

Znovu existuje niekoľko hlavných príčin, prečo ľudia nediahnu želaného úspechu. Vybrala som podľa mňa tie najdôležitejšie. Tu sú niektoré z nich:

1.    Nejasne definovaný životný cieľ – človek, ktorý nemá jasný cieľ, čo chce v živote dosiahnuť, nemá žiadnu nádej na úspech.

2.    Nedostatok ctižiadosti - človek, ktorý je natoľko ľahostajný, že netúži po tom aby v živote postupoval vpred, alebo ten kto nie je ochotný za to platiť.

3.    Nedostatok sebadisciplíny – je jednou z nevyhnutných podmienok, ak chceme v živote niečo dosiahnuť, dokázať ovládať svoje negatívne vlastnosti.

4.    Nedostatok vytrvalosti – väčšina z nás / mnou vrátane/ sa s nadšením do niečoho nového púšťa, ale málokedy to dotiahne dokonca. Väčšinou pri prvej prekážke máme snahu to vdať a nepokračovať a vyprchá z nás aj prvotné nadšenie.

5.    Nerozhodnosť a Váhavosť - tieto dve vlastnosti myslím idú ruka v ruke na ceste k ďalšiemu neúspechu a sklamaniu. Ak ich nedokážete prekonať, tak prosím ani radšej nič nezačínajte, lebo zaručene to nedokončíte a dospejete iba k ďalšiemu sklamaniu.

6.    Túžba získať „niečo za nič“ – je chorobou mysle, ktorá ničí všetky znahy o úspech. Nie je to možné.

7.    Nevhodný výber povolania – nemôžete byť úspešný v niečom, čo Vás nebaví robiť. Každý jeden úspešný a bohatý človek Vám potvrdí, že jedným z tajomstiev jeho úspechu je, že to v čom dosiahol úspech robil s radosťou a že ho to aj bavilo.

8.    Neschopnosť spolupracovať – táto neschopnosť pripravila o miesto a šance veľké množstvo ľudí. Kto nedokáže vyjsť s inými, nemá šancu založiť si svoj fungujúci biznis.

9.    Výber životného partnera – aj keď tento princíp na prvý pohľad nesúvisí s dosiahnutím životných cieľov, nie je tomu tak. Aj z vlastnej skúsenosti musím podotknúť, že ak v živote chcete niečo nové dosiahnuť, čo si vyžaduje veľa úsilia, potrebujete cítiť a mať aj podporu svojho životného partnera. Harmonický vzťah predznamenáva Vás úspech.

Tieto a ešte mnohé iné príčiny  tvoria základ sklamania a neúspechu všetkých neúspešných ľudí. Rada ich s Vami dopodrobna rozoberiem a podelím sa o ne na našom e-learningovom kurze.